EPL: Üha kallinevad kooliraamatud vihastavad lapsevanemaid

06. detsember 2004, 08:00

Vabaturu konkurentsi tingimustes on suurkirjastustel lai voli määrata õpikute ja töövihikute hinda, mis tuleb kinni maksta riigil ja lapsevanematel.

Hüppeliselt on viimastel aastatel kallinenud just töövihikud, mille väljaostmine on emade ja isade mure. Mitmes koolis tuli sel sügisel 8. klassi töövihikute eest tasuda 541 krooni eelmise aasta 408 krooni asemel. Kulutused õpikutele, mida koolid kasutavad 3?4 aastat, on aga maksumaksja kanda. 2005. aasta eelarvekava jagab õpikute soetamiseks arvestuslikud 55,4 miljonit krooni, mis teeb ühe õpilase kohta 265 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui Lätis maksab üks esimese klassi õpikute komplekt 37 eurot, siis Eestis maksab ta 52 eurot. Vahe on oluline, siit on võimalik tihedama sekkumisega näpistada,? tunnistas riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse (REKK) direktor Janar Holm hiljuti kultuurikomisjonis.

Süsteemi korrastamist nõudis samas ka isamaaliitlane Tõnis Lukas, kelle väitel peaks REKK õppekirjanduse hindu rohkem ohjama. ?Praegu on jäetud lapsed ja lapsevanemad kirjastustega otse silmsidesse,? lausus Lukas.

Teisipäeval jätkub Riigikogus arutelu eelnõu üle, millega opositsioon taotleb töövihikute riiklikku kinnimaksmist. Lukase sõnul saaks sel juhul ka riigikontroll hindadel silma peal hoida. Vanemate pahameele on pälvinud juhud, mil kallites töövihikutes täidetakse vaid mõned lehed.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing