PM: Tallinn võib saada tiheda trammiliinivõrgu

15. detsember 2004, 08:16

Tänavu Tallinna ühistransporti uurinud Prantsuse firma Systra soovitab rajada juba 2010. aastaks Tallinna 3,8 miljardi kroonine trammiliinivõrk.

Selle võrgu loomine eeldab kogu olemasoleva trammiliinistiku uuendamist ning uue pika liini rajamist, mis kulgeks Lasnamäe lõpust läbi kesklinna üle Vabaduse väljaku Mustamäe tagaossa. Liinil hakkaksid sõitma uued, pikemad ja rohkem reisijaid mahutavad trammid. Kui projekt õnnestub, peaks see lahendama 47,7 protsendi tallinlaste sõidumured, kirjutab Postimees.

Trammisõidu võimaluste laiendamisega saaks linnavõim vähendada trolli- ja bussiliine ning hakata piirama südalinnas autoliiklust ja parkimiskohtade arvu. Uued ühistranspordivõimalused aitaksid uuringu tegijate hinnangul vähendada ummikuid ning parandaksid ka linna ühendust teiste Harjumaa omavalitsustega.

Nii maalt linna sõitjatel kui äärelinlastel oleks võimalus jätta autod trammijaamade juurde rajatavatesse parklatesse ja parkimismajadesse.

Tallinna pressiteenistuse peaspetsialisti Toomas Pirni sõnul oleks uus trammisüsteem võrreldamatult parem praegusest. «Sellised tramme võib näha Strasbourg?is, kuhu ehitati samasugused liinid,» tõi Pirn näiteks. «Liini hakkavad teenindama moodsad, praegustest kümme või kakskümmend meetrit pikemad trammid,» kirjeldas Pirn. «See oleks nagu maapealse metroo eest ? kiirelt ja tõrgeteta äärelinnast tööle-koju või ka ühest linna otsast teise.»

Pirn ütles, et esialgu on see vaid 13 kuud Tallinna ühistransporti uurinud prantslaste visioon, mis esitatakse linnavalitsusele tutvumiseks jaanuaris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing