EPL: Saudi Araabia ehitab tühjale kohale linna

03. jaanuar 2006, 08:16

Saudi Araabia plaanib ehitada täiesti uue linna ja esialgsete plaanide kohaselt läheks see maksma umbes 350 miljardit Eesti krooni.

Projekti nimi on ?Kuningas Abdullah? majandus-linn? (King Abdullah Economic City) ja linn peaks valmima paari-kolme aastaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uus linn hakkab paiknema kuningriigi suuruselt teisest linnast Jiddah?st põhja pool Punase mere rannikul. Selle koha läheduses paikneb Rabeghi tööstuslinn. Vaid tunniajase sõidu kaugusel asuvad muslimite pühad linnad Meka ja Mediina.

Linna ehitamine on seotud ka sellega, et Saudi Araabia sai 11. detsembril ametlikult Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) liikmeks ning nüüd soovitakse näidata, et riik on avatud välisinvesteeringutele, ja soovitakse jätkata majanduspoliitilisi reforme.

Uue linna rajamist koordineerib Saudi Araabia üldine investeeringuteamet, mis vastutab välisinvesteeringute riiki meelitamise eest. Projekti peamiseks investoriks on Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraatide kolmest suurest ehituskompaniist moodustatud konsortsium, mida juhib Dubais resideeruv Emaar Properties.

Plaanide kohaselt peaks linnast saama oluline rahandus- ja ärikeskus, selleks rajatakse sinna hulk suuri kontorihooneid, konverentsikeskusi ja hotelle, mille hulgas on küllalt palju pilvelõhkujaid. Lisaks sellele soovitakse uuest linnast kujundada ka teaduskeskust ? selleks näeb projekt ette ülikoolide, keskkoolide ja uurimiskeskuste ehitamist.

Lisaks peab uus linn olema valmis igal aastal vastu võtma umbes pool miljonit palverändurit, kes saabuvad palverännakule Mekasse ja Mediinasse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing