Itaalia suurettevõtjat süüdistatakse mürgise teravilja müümises

11. jaanuar 2006, 10:59

Itaalia vahistati Euroopa suurima pastatoodetetehase juht, keda süüdistatakse toksilisi aineid sisaldava teravilja müümises, kirjutas PM Online viitega BBC-le.

Väidetavalt üritas mees müüa 58 000 tonni pastatootmises kasutatavat durum nisu, mis sisaldas tugevalt kantserogeenset mürkainet. Vahistatu on 39-aastane Francesco Casillo, kes juhib nisukasvatuse ja teraviljaimpordiga tegelevat perefirmat.

Casillot süüdistatakse ebakvaliteetse toidu pakkumises inimestele ja loomadele tarbimiseks. Võimud pidasid läinud aastal Baris kinni laevatäie Kanadas kasvatatud durum nisu, mille Casillo firma Euroopasse tõi. Laborianalüüsid näitasid, et mürgiste ainete sisaldus nisus oli kolm korda kõrgem kui Euroopa Liidus lubatud.

Politsei teatel põhjustab nisus nii suures koguses sisaldunud toksiin pastasööjatel vähki. Väidetavalt üritas Casillo mürkainet sisaldavat nisu rikkumata teraviljaga segada.

Casillo perekond ei ole vahistamist seni kommenteerinud. Firma kodulehel tutvustatakse ettevõtet kui maailma suurimat durum nisu eraimportijat.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing