Nõmme põhjaveepumplad saavad puhastusseadmed

11. jaanuar 2006, 09:32

AS Tallinna Vesi on kolmele Nõmme põhjaveepumplale paigaldanud raua- ja mangaanieraldusfiltrid, sama tehakse veel viies pumbajaamas, teatas ettevõte.

?Kuna põhjavesi on piirkonniti mangaangi ja rauarikas, siis oli vajalik paigaldada puurkaevudele vastavad puhastusseadmed. Filtrite paigaldamine vähendab mangaani ja raua sisaldust joogivees ning tagab joogivee kvaliteedi vastavuse ELi ja EV joogivee kvaliteedinõuetele?, selgitas ASi Tallinna Vesi võrkude juht Leho Võrk.

Kolme pumpla filtrite paigaldamiseks investeeriti 2 miljonit krooni. Võrk lisas, et veel viie puurkaevpumpla puhastusseadmed on paigaldamisel kohtades, kus joogivees on täheldatud kõrgemat mangaanisisaldust.

Lisaks paigaldas Tallinna Vesi aktiivses kasutuses olevatesse puurkaevudesse automaatsed vee taseme mõõtjad, mis tagavad vee-ettevõttele pideva ülevaate vee kasutusest.

9% Tallinna elanikest saavad oma joogivee põhjaveepuurkaevude kaudu. Põhjavett ammutatakse kahest veekihist - alumisest sügavamast Kambrium-Vendi veekompleksist, kus puurkaevude sügavus ulatub 120 - 200 meetrini ja ülemisest Ordoviitsium-Kambriumi veekihist, kus puurkaevude sügavus on 75 - 90 meetrit.

Tallinna Vesi opereerib kokku 25 puurkaevpumplat, millest valdav enamus asuvad Nõmmel, Pirital, Tiskres ja Veski-Möldres.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing