EPL: Riik võib esitada Eesti Raudteele kahjunõude

16. jaanuar 2006, 07:47

Mullu tuli valitsusel Euroopa Komisjonile tagastada 36,5 miljonit krooni ehk 60 protsenti Phare abist, millega pidi korda tehtama Tapa ümbruse raudtee.

Raudteed korda ei saadud. Abi läks vett vedama ja valitsus kui projekti eest vastutaja pidi lõviosa rahast Euroopa Liidu eelarvesse tagasi kandma. Hetkel kaaluvad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juristid võimalusi, kuidas raha Eesti Raudteelt kui tõenäoliselt kahjutekitajalt riigikassasse tagasi saada. Kahjunõude teelesaatmine olevat ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja sõnul väga tõenäoline, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Raudteed kahjunõue ei heiduta. Pressiesindaja Priit Koff jääb napisõnaliseks ja soovitab kahjunõude sisu ära oodata.

?Erastamisega anti projekt riigilt üle Eesti Raudteele. Paraku ei reguleeritud üleandmisel täpselt Eesti Raudtee vastutust projekti täitmisel. Eesti Raudtee eraettevõttena vaatas oma eesmärgid üle ja koostas uue remondiplaani, millest tulenevalt pikenes rööbaste mahapaneku aeg ning muutus ka vahetatavate rööbaste asukoht,? selgitas Eesti Raudtee toimunut.

Eesti Raudtee väidab, et riik ei selgitanud neile täpselt Phare projektiga seotud eesmärke, ja eitab omapoolset süüd kahjunõude tekkimises. Koff väidab, et raudteefirma informeeris riiki kõigist tööde venimistest ning ka plaanivälistest parandustöödest. Iseasi olevat see, mida riik informatsiooniga peale hakkas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing