Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ensto kolib uude tsehhi, kuna ruumid jäävad väikeseks

Liis Kängsepp 16. jaanuar 2006, 13:28

Ensto tahab tänavu novembris kolida uude tootmistsehhi, kuna praegused tootmispinnad on nende jaoks ebasobivad.

?Kolime oma tootmise uude tsehhi ümber, kuna praegused pinnad pole meile sobivad. Nad on liiga väikesed ja liigendatud,? sõnas ASi Ensto Ensek juhatuse esimees Üllas Täht. ?Alguses oli lihtsalt meie tootmismaht väike,? põhjendas ta, kuidas siiani on hakkama saadud.

Peale uude tehasesse kolimist loodab Täht ettevõtte tootmismahtu kasvatada 50-100%. Kuidas käive ja kasum sellise tootmismahu suurenemise juures kasvama peaksid, ei taha Täht ennustada. ?Meil on selline põhimõte, et ennustusi me ei tee.?

Tootmismaht suureneb uute turgude hõivamise arvelt. ?Tegemist on Euroopa turgudega, kahjuks täpsemalt ma ei saa öelda,? sõnas Täht, viidates, et ega konkurendidki ei maga ja turgude avalikustamine võiks konkurendid nende vastu teravamat huvi tundma panna. ?Võitlus kogu aeg käib.?

Töökohti toob suurematesse ruumidesse kolimine juurde vaid 5-10, kuna uued seadmed on automatiseeritud. Praegu on Soome tööstusettevõtte Ensto Grupi Eesti tütarfirma suuruselt teine tootmisüksus korporatsioonis, Keilas töötab Enstos 250 inimest. Rohkem inimesi töötab vaid Soomes ? 745. Samas asuvad Soomes lisaks tootmisele ka müügimehed ja administreerimine.

Mullu üheksa kuuga teenis Ensto Ensek 257 miljonit käivet. Kogu majandusaasta tulemused avaldab ettevõte veebruari alguses pärast nõukogu koosolekut. Konkurente Enstol Eestis sisuliselt ei ole ning 95% toodangust eksporditakse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing