PM: Vedelgaasi hind tegi rekordilise hüppe

19. jaanuar 2006, 07:38

Sellest nädalast tegi vedelgaasiballooni hind korraga sajakroonise hüppe, mis muudab kodutarbijate elu ootamatult raskemaks.

Gaasifirmad põhjendavad hinnatõusu eelkõige sisseostuhindade kerkimisega, kirjutab Postimees.

Kui seni maksis 50-liitrine punane gaasiballoon 350 krooni, siis nüüd tuleb selle eest välja käia 450 krooni. Mõnekümne sendi võrra kallines ka autogaasi liiter.

«Suvest saadik oleme oodanud maailmaturul gaasihinna langust, aga seda ei ole juhtunud, nüüd olime sunnitud hinda tõstma, sest me ei tulnud enam välja,» kommenteeris Fortumile kuuluva Reola Gaasi juht Sandor Tabo.

Eelmine hinnatõus oli mullu aprillis, siis tõusis gaasiballooni hind 55 krooni võrra. Reola Gaasi juhi sõnul on poole aastaga gaasi hind maailmaturul kerkinud ligi 60 protsenti ja toodete hinnatõus on vältimatu. Eesti suurima turuosaga kodugaasifirma tõstis hinda esmaspäeval.

Gaasifirmade Propaan või Kodugaas kliendid saavad siiski veel mõned päevad vana hinnaga tagavarasid uuendada. Propaani müügidirektor Krista Pavelson lausus, et firma müügikohtades püsib odavam hind kuni müügilolevate balloonide lõppemiseni. Uued balloonid, mis edasimüüjateni jõuavad, lähevad juba uue, 450-kroonise tükihinnaga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing