PM: Arhitektide liit seisab vastu uuele planeeringule Maakri tänaval

20. jaanuar 2006, 08:14

Arhitektide liit tahab seisma panna Maakri tänava äärde 24korruselist maja ette nägevat planeeringut, sest soovib hoonestamiseks korraldada konkursi.

Muu hulgas kuni 24korruselist maja ette nägev Maakri 28 ja 30 kruntide detailplaneering hõlmab tükikest Lennuki, Maakri ja Kuke tänavate vahelisest kvartalist, kuhu erinevad omanikud plaanivad mitmeid uusi kõrghooneid. Ühelt poolt piirneb ala 105meetrise Radisson SASi majaga ja teiselt poolt 72meetrise korterelamu Maakri Majaga, kirjutab Postimees.

«Seoses nende kõrghoonetega, mida sinna rajada kavatsetakse, on see niivõrd oluline koht linnas, et ma ei näe muud võimalust kui leida kogu kvartalile mingi terviklik lahendus,» lausus arhitektide liidu esimees Margit Mutso. «Kui planeering nüüd kehtestatakse, siis muutub kogu konkurss mõttetuks, sest planeeringu ala jääb kvartali keskele.»

Arhitekt Irina Raua firma R-Konsult koostatud ja 2000. aastal algatatud detailplaneering on praegu jõudmas lõpusirgele ning peaks tuleval kolmapäeval linnavalitsuse istungile jõudma. Kui linnavalitsus selle heaks kiidab, läheb planeering avalikustamisele ja jõuab kehtestamiseks linnavolikokku.

«Linn peaks arhitektuurivõistluse enne ära ootama ja siis ala planeerimisega edasi minema,» leidis Mutso. «See planeering lahendab kogu ala praegu väga egoistlikult.»

Lisaks arhitektide liidule ajab konkursi korraldamist jõuliselt ka SRV Kinnisvara, kes piirkonda samuti üht kõrghoonet plaanib.

«Alaga käib praegu tohutu sebimine, üks tahab kõrghoonet, teine tahab, kolmas tahab ning konkurss oleks kindlasti hea ja vajalik selles asukohas, et saaks terviklikult lahendada kogu ala,» lausus linna peaarhitekt Igor Volkov. «Kuid planeeringut me tagasi kutsuda ei saa, sest seda on nii kaua menetletud ja meil on kohustus seda edasi menetleda.»

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing