Cisco asutab Baltimaadesse tütarfirmad

23. jaanuar 2006, 11:18

Võrgutehnoloogiafirma Cisco Systems laiendab äritegevust Baltimaades, asutades Eestisse, Lätti ja Leetu tütarfirmad, teatas ettevõte.

Ettevõte prognoosib saavutada Balti riikides aastase 30protsendilise käibekasvu ning kolme aasta jooksul müügikäibe kahekordistada.

Alates 2005. aasta sügisest on Cisco tegevjuht Baltimaades Janne Järvenpää, kes ütles: 'Cisco näeb Baltimaades väga suure potentsiaaliga turgu ning ettevõte on Euroopa tegevusplaanis üheks prioriteediks võtnud just laienemise tehnoloogiliselt arenenud Euroopa Liidu uutes liikmesriikides Eestis, Lätis ja Leedus.'

Täna töötab Cisco Baltimaade kontorites 13 inimest. Seoses laienemisega värbab Cisco uusi inimesi nii tehnilistele kui administreerivatele ametikohtadele.

'Nii Cisco kui meie partnerid on jooksvalt huvitatud kvalifitseeritud töötajate värbamisest, kuid sobivate teadmiste ja oskustega kandidaate on väga raske leida,' kommenteeris Järvenpää olukorda siinsel tööjõuturul.

Cisco on spetsiifilisemate infotehnoloogiaalaste oskuste ja teadmiste õpetamiseks väljatöötanud spetsiaalse programmi, mida viiakse alates 2002. aastast läbi ka Tallinnas IT Kolled?is. Pidevalt täienev Cisco võrguakadeemia programm annab üliõpilastele teadmisi arvutivõrkude projekteerimise, ehitamise, opereerimise ja hooldamise kohta.

Cisco Systems pakub Baltimaades nii andmeside, traadita andmeside, turvalisus- ning IP-põhiseid kõnesidetooteid ja -lahendusi. Tänased Cisco suurimad kootööpartnerid Baltimaades on Santa Monica Networks AS, IBM Eesti, TD Baltic ja Elion.

Cisco Systems Inc asutati 1984. aastal. Selle ligi 40 000 töötajaga ettevõtte turuväärtuseks hinnatakse ligikaudu 123 miljardit dollarit. 2005. aastal ulatus Cisco müügikäive 24,8 miljardi dollarini, mis on 12,5 protsenti suurem kui aasta varem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing