Reformierakond: Tallinna liiklussõlmede ümberehitamine on põhjendatud

24. jaanuar 2006, 12:04

Reformierakond toetab Tallinna linnavalitsuse kava Tallinna liiklussõlmede ümberehitusi planeerida, kuid näeb probleemi rahalise katte puudumisel.

'On oluline, et erinevad linnavalitsused on pikaajaliste liiklusprojektide kavandamisel järjepidevad,' ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Taavi Rõivas.

'Vähemalt sama oluline on suurendada investeeringuid teedeehitusse, et Euroopa raha ei jääks linna osaluse puudumise taha. Reformierakonna hinnangul on teedeehitus käesoleva aasta linnaeelarves selgelt alarahastatud ning on oht, et plaanid jäävad vaid paberile,' lisas Rõivas.

Rõivase sõnul on ainus võimalus ummikute vähendamiseks suunata liiklus südalinnast mööda.Reformierakondlase hinnangul suunab Russalka, Sõle ja Hipodroomi ristmike ümberehitamine liiklusvood kesklinnast põhja poolt mööda ning Haabersti ringristmik vähendab tipptunnil linnapiirini ulatuvaid ummikuid.

Tallinna linnavalitsus valib homsel istungil projektlahendid Sõle tänava-Paldiski mnt.-Tulika tänava liiklussõlme, Paldiski mnt.-Mustamäe tee-Endla tänava liiklussõlme, Haabersti ristmiku ja Russalka ristmiku ümberehitamiseks, sõlmede ehituseks kavatsetakse kasutada Ühtekuuluvusfondi vahendeid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing