Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Saaremaa Laevakompanii parlaev Koguva ei saa jäätee tõttu kodusadamasse

25. jaanuar 2006, 14:10

Parvlaev Koguva ei jõudnud enne laevaliikluse piiranguid Tallinnast Saaremaale ja seetõttu saaks laeva kodusadamasse tuua vaid üle plaanitava jäätee.

Saaremaa Laevakompanii teatel nurjasid ülirasked jää- ja ilmastikuolud ettevõtte plaani tuua parvlaev Koguva veel enne Väinameres kehtima hakkavaid liikluspiiranguid Tallinnast remondist Kuivastu-Virtsu liinile, samas võib lahtise tekiga laeva ümber saarte ehk avamerel sõitmine antud keerulistes tingimustes ohustada.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul ettevõttele küll veel ametlikku kirja laevaliikluse piiramise kohta Väinamerel saabunud pole, samas ollakse sellega kursis ning järgitakse tehtud ettekirjutusi.

'See raskendab aga olukorda parvlaeva Koguva meeskonna jaoks drastiliselt, sest Tallinnast eile sõitma hakanud laev äärmiselt raskete jää- ja ilmastikuolude tõttu enne piirangute jõustumist enam Saaremaale ei jõudnud. Hetkel seisab alus sõidu keeluala lähistel ning ootab järgnevaid korraldusi. Kahjuks ei osanud ei ettevõtte juhatus ega ka meremehed ette näha sõidu venimist niivõrd pikaks, mistõttu on tekkinud ka sedavõrd keeruline situatsioon. Vabandame tekkinud olukorra pärast, loodame, et jõuame koostöös erinevate vastutavate ametkondadega kokkuleppeni, mida edasi teha”, rääkis Rihvk.

Rihvk lisas, keeruline on situatsioon just seetõttu, et parvlaeval Koguva on lahtine tekiosa ning sellistes ilmastikutingimustes on alusel avamerel hetkel raske sõita.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing