15% PRIA veisetoetustest läks Järvamaale

Liis Kängsepp 26. jaanuar 2006, 09:54

Kuigi 15% PRIA makstavatest veisetoetustest läks mullu Järvamaale, soovivad sealsed põllumehed veelgi suuremaid toetusi, kirjutab Järva Teataja.

Veisetoetust said Järvamaa tootjad mullu kokku üle 25 mln krooni. Järvamaa talunike liidu esimehe ja teraviljakasvataja Ants Tambla arvates siiski PRIA (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet) toetustest hästi elamiseks ei jätku ja makstavad summad võiksid olla suuremad.

'Samas kui üldse midagi ei makstaks, oleksin ammu pudelikorjajaks läinud ja pankrotis,' ütles Tambla, kelle arvates on vale arusaam, et põllumehed saavad palju raha - nii väetiste, nafta kui muud hinnad tõusevad kogu aeg ja palju. 'Seetõttu olen ka mina pidanud mitu aastat laenu võtma.'

OÜ Estonia sai mullu PRIAst kokku üle 6 mln krooni toetust, mis põhiliselt kulus investeeringuteks. 'Ehitasime eelmisel aastal uue lauda,' sõnas Estonia juhatuse esimees Ain Aasa.

Kokku maksis PRIA põllumeestele ja toiduainetööstustele mullu 1,7 mld krooni toetusi. Kõige suurema toetuse - üle 13 mln krooni - sai Järvamaa piimandusühistu E-Piim.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing