PM: Euroopa suurfirmad võistlevad Eesti erisidevõrgu ehitamise nimel

01. veebruar 2006, 08:23

Eesti eriteenistuste operatiivraadiosidevõrgu ehitushanke pärast võistlevad Euroopa juhtivad side- ja kaitsetööstuse ettevõtted.

Uut digitaalse kõnekvaliteediga sidevõrku hakkavad kasutama politsei, piirivalve, kaitsepolitsei, pääste-, maksu- ja tolliamet ning kaitsejõud. Lisaks on vajadusel võimalik võrku liita teisi asutusi ning kriisireguleerimisega seotud ettevõtteid, kirjutab Postimees.

Siseministeeriumi operatiivraadiosidevõrgu (ORS) projektijuhi Hannes Märtini sõnul võimaldab süsteem viia ametkondade riikliku ja rahvusvahelise koostöö uuele tasemele. Seni kasutatakse eri võrke, mis omavahel ei ühildu, on vananenud ja vajaksid suuri investeeringuid.

Seitsmest riigihanke taotlejast kvalifitseerus kuus, keda võib pidada nii Euroopa kui kogu maailma mastaabis tipptegijateks digitaaltehnoloogial põhinevate sidevõrkude ning turvalise eriside arendamise alal.

Need on EADS Secure Networks Oy, Thales Communications S.A., Selex Communications S.p.A., firmade konsortsiumidena osalevad Ericsson Eesti AS koos Saksa firmaga Motorola GmbH, Saksa R S BICK Mobilfunk koos Briti Sepura Ltd ja ASiga Levira ning Soome Eltel Networks Corporation oma Eesti ja Rootsi tütarfirmadega.

Märtini sõnul ei osatud nii tihedat konkurentsi oodata. «See on väga hea, lööb hinnad alla,» märkis ta. Projekti realiseerimine täismahus läheb arvestuslikult maksma kuni 450 miljonit krooni, kuid Märtini sõnul ei ole raha peamine tegur, miks ORSi konkursi vastu nii suurt huvi tuntakse.

«Samalaadsete võrkude ehitus käib praegu kogu Euroopas, turg on suhteliselt väike ja pakkujaid palju,» selgitas Märtin. «Kui neil õnnestub siin konkurss võita, on suurem võiduvõimalus ka teistes riikides.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing