PM: Eestis on jalatsid kallimad kui Inglismaal

02. veebruar 2006, 08:02

Eestis müügil olevate jalatsite hinnad on Eurostati värske uuringu järgi üle Euroopa Liidu keskmise hinnataseme.

Eurostati andmeil maksavad Eesti kauplustes jalatsid märksa rohkem kui näiteks Suurbritannias, Prantsusmaal või teistes Ida-Euroopa riikides, kirjutab Postimees.

Eile Viru keskuse kauplustes sobivaid pika säärega talvesaapaid otsinud Valentina Sopp märkis, et odavamaid ja samal ajal kvaliteetseid jalatseid saab Eestis tõepoolest osta peamiselt allahindluste ajal.

Eurostati uuringu järgi on võrreldavate toodete puhul Eestis kalleimad just naistejalatsid, mille eest tuleb koguni üle viiendiku rohkem maksta kui näiteks Prantsusmaal.

Kuigi meestejalatsid on veidi odavamad, ületab ka nende hinnatase ELi 25 riigi keskmise.

Põhjusena, miks Eesti kaupmehed toovad just kallimaid jalatseid, nimetavad nad siinset kliimat. Külma talve ja porise sügise tõttu peavad kaupmeeste sõnul olema meie jalatsid vastupidavamad ja kvaliteetsemad kui näiteks Lõuna-või Kesk-Euroopas.

Tallinna Kaubamaja ostudirektori Edward Kösteri sõnul näitab kaubamaja kogemus, et Eesti inimene ongi väga praktilise meelega ja eelistab kauakestvat toodet.

Tarbijakaitseameti avalike suhete juhi Kristina Vaksmaa sõnul on jalatsitega seotud probleemid siiski ühed suuremad, millega tarbijakaitse Eestis tegelema peab.

Eurostati andmeil saab rikkamatest riikidest osta odavamaid jalatseid näiteks Suurbritannias ja Prantsusmaal, samuti Hispaanias, Portugalis ja Kreekas ning pea kõigis Ida-Euroopa riikides, sealhulgas ka Lätis ja Leedus. Kõige kallimad on aga jalatsite hinnad Soomes, Luksemburgis ja Rootsis, kus need ületavad Euroopa keskmist taset ligi 20 protsendiga.

Euroopa kalleimad jalatsid on väljaspool ELi Islandis ja Norras, kus võrreldavad tooted maksavad vastavalt 56 ja 28 protsenti enam kui ELis keskmiselt.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing