EPL: Kurkse sadam müüakse oksjonil

02. veebruar 2006, 07:35

Padise vald pani sadamarajatised 3,5 miljoni kroonise alghinnaga oksjonile.

Homme toimuval avalikul enampakkumisel müüb Harjumaa Padise vallavalitsus Kurkse sadama paadikuuri, lainemurdja, sadamabasseini ja kai, kirjutab Eesti Päevaleht.

Padise vallavanem Leemet Vaikmaa tunnistas, et vald ei tahaks sadamat küll müüa, kuid on selleks sunnitud, sest sadam vajab kordategemist. Investeeringuteks vajaminevaid miljoneid pole valla alla 19 miljoni kroonise eelarve juures kuskilt võtta. Kümneks aastaks olevat valla investeeringute eelistused paigas ja sadam sinna ei mahu. Sadama müügist saadav raha kulutatakse Risti põhikooli uue hoone ehitamiseks.

Vallavanem kinnitas, et sadam tuleb ots otsaga kokku, aastane käive jääb 110 000 krooni piiresse. Raha tuleb sadamateenuste müügist.

Homme osaleb vallamajas toimuval oksjonil ka Tallinnast pärit ärimees Aleksander, kellel Kurkse sadamakail püsti üks uhkemaid ehitisi. Mees läheb oksjonist rääkides ägedaks ja kinnitab, et osaleb just seepärast, et sadama uueks omanikuks ei saaks soomlased.

'Kui soomlased sadama ära ostavad, pole eestlastel enam siit merelepääsu,' selgitas ta. Aleksander oli seda meelt, et sadam võiks olla pigem riigi oma, kui et see müüdaks rikastele soomlastele. Kui temast saab uus omanik, lubas Aleksander sadama väljasõidukanalit süvendada, sest seda saavad praegu kasutada vaid madala süvisega väikealused.


�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing