Ametiühingud kaebavad sotsiaalministeeriumi peale Euroopa Komisjoni

03. veebruar 2006, 09:16

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) otsustas eile, et pöördub vaidlusi tekitanud usaldusisiku seaduse puuduste tõttu Euroopa Komisjoni, kirjutas etv24.ee.

Vajadusel lubab EAKL alustada protestiaktsioonidega. EAKL leiab nimelt, et eelnõu on otseses vastuolus Euroopa Liidu informeerimise-konsulteerimise raamdirektiivi eesmärgiga ja Euroopa Liidu õiguse põhimõtetega. Seetõttu otsustas EAKL-i juhatus, et informeerib Euroopa Komisjoni sotsiaalministeeriumis valminud eelnõu puudustest ja probleemidest, mis puudutavad kogu ühiskonda, kui eelnõu peaks seaduseks saama.

Samuti valmistab EAKL ette pöördumist Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) ühinemisvabaduse komitee ekspertide poole, et saada nende hinnang, kas eelnõu on kooskõlas ILO konventsioonidega, teatas EAKL-i pressiesindaja.

Järgmisel nädalal kohtuvad EAKL juhatuse liikmed Brüsselis nii Rahvusvahelise Vabade Ametiühingute Konföderatsiooni (ICFTU) kui Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni (ETUC) esindajatega, kellega samuti võetakse jutuks Eestis kavandatud töötajatevaenulik eelnõu.

'Kui eelnõu jääb muutmata, siis alustab EAKL avalike protestiaktsioonidega,' ütles EAKL-i esimees Harri Taliga. 'Liikmesliidud on selleks valmisolekut avaldanud.'

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing