Ralli MM: Marcus Grönholmi edumaa Sebastien Loebi ees kahanes

03. veebruar 2006, 15:43

Nelja kiiruskatse järel juhib Rootsi rallit soomlane Marcus Grönholm Fordil, Citroenil kihutav valitsev maailmameister Sebastien Loeb jääb maha 11,2.

Grönholmi meekonnakaaslane Mikko Hirvonen jääb liidrist maha 23,2 sekundiga.

Ebaõnn jälitab hooaja alguses Subaru meeskonna esisõitjat Petter Solbergi, kel kardaaniprobleemide tõttu tuli kahe avakatsega loovutada juba ligi kolm minutit.

Kolmandal kiiruskatsel sai Subaru teisegi tagasilöögi, sest viiendat kohta hoidnud Chris Atkinson kaotas rajalt väljasõidu tõttu üle kolme minuti.

Rootsi ralli on hooaja avaetapiks Junior WRC sarjas, kus tänavu teevad kaasa Urmo Aava Suzukil ja Jaan Mölder Fordil.

Aava on nelja katse järel viiendal kohal, liidrist Per Gunnar Anderssonist maas 45,4 sekundiga. Mölder on õpipoisaastat alustanud mõõdukas tempos ning on JWRC 14 võistleja seas 12. kohal.