E-maksuametis saab oma tuludeklaratsiooni andmeid kontrollida

06. veebruar 2006, 10:07

Alates 4. veebruarist saab e-maksuametis vaadata maksu- ja tolliametile teadaolevaid andmeid oma kulude ja tulude kohta, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

Andmetega, mis on eeltäidetud tuludeklaratsioonile kantud, saab tutvuda e-maksuametis, rubriigis 2005. aasta tuludeklaratsiooni MTA andmed.

Juhul, kui rubriigis andmed puuduvad või erinevad kliendile teadaolevatest andmetest, palume pöörduda otse kas väljamakse tegija või kulu saaja poole ning paluda puudu olevad andmed maksu- ja tolliametile elektrooniliselt esitada või esitatud andmed parandada, teatas MTA. Tööandjate, koolitusasutuste jt. asutuste poolt maksuhaldurile antavate andmete elektrooniline esitamine või parandamine on kliendile lihtsam, kiirem ja mugavam, kui paberil dokumentide toomine.

Juhul, kui see siiski ei ole võimalik, tuleb andmed tuludeklaratsioonil ise parandada. E-maksuametis saab tuludeklaratsiooni esitada alates 15. veebruarist.

Laenuintresside andmeid on alates 4. veebruarist elektrooniliselt võimalik oma eeltäidetud tuludeklaratsioonile edastada läbi Hansapanga, SEB Ühispanga, Sampo Panga, Noreda Panga ning Krediidipanga internetipanga. Palume kindlasti edastada intresside andmed läbi internetipanga enne tuludeklaratsiooni täitma asumist. Täiendavat infot eluasemelaenu intresside edastamise osas saavad kliendid oma pangast.

Maksu- ja tolliamet juhib ka tähelepanu, et 2005. aastal eluasemelaenu võtnud isikud viie tööpäevaga enammakstud tulumaksu tagasi ei saa, kuna maksuhaldur kontrollib, et laenuintressid deklareeritakse õigesti ning laenu kasutatakse sihtotstarbeliselt.

Vastavalt seadusele pidid tööandjad, koolitusasutused, ametiühingud, kindlustusseltsid jne esitama maksuhaldurile informatsiooni 2005. aastal füüsilistele isikutele tehtud väljamaksete või tehtud kulutuste kohta. Maksu- ja tolliamet kannab need andmed maksumaksjate eeltäidetud tuludeklaratsioonidele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing