USA börsid: tehnoloogia ja toorainesektor nõrk

10. veebruar 2006, 10:58

Toorainesektori jätkuv nõrkus ja osade IT-gigantide odavnemise jätkumine lisas muidu positiivsele börsipäevale eile mõru maitse külge.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine tõusis 0,23%, tasemeni 10883,35 punktini. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumist jälgiv Nasdaqi koondindeks taandus aga 0,49%, peatudes 2255,87 punktil.

„Kogu turg pöördus alla tooraine-sektori nõrkuse tõttu, mille taga on hiljutine naftahinna langus. Paljud liideraktsiate hinnad on käesoleval aastal vankunud ja toonud endaga alla kogu turu,” ütles uudisteagentuurile Reuters Miller Tabak Co aktsiastrateeg Peter Boockvar.

Kui naftasektor alustas päeva koos naftahinna kerge tõusuga positiivselt, siis päeva vajuma hakanud naftahind vedas endaga kaasa ka energiasektori.
Exxon kaotas päevaga 0,8% ja Chevron 1,7%.

Tehnoloogiasektorit muserdasid taas Apple Computer ja Google, mis kaotasid vastavalt oma hinnast 5,6% ja 2,8%. Võrreldes jaanuari keskpaigas saavutatud rekordtasemega on mõlemad taandunud juba umbes veerandi võrra.

Investoritele võis mitte meeldida Chicago föderaalreservi president Michael Moskow sõnavõtt, kus öeldi et USA baasintressimäärad on hetkel neutraalsel tasemel, kuid tulevasi intressitõuse, isegi tõkestavaid, võib inflatsiooni arengut silmas pidades vaja minna.

Kõrgemate intresside tõttu võivad investorid liikuda nimelt aktsiatest vähem riskantsetesse võlakirjadesse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing