Saaremaa laevakompanii lõi Ida-Virumaal poolsada uut töökohta

14. veebruar 2006, 12:43

Saaremaa Laevakompanii tütarettevõte Narva Line OÜ lõi seoses avatava Sillamäe-Kotka laevaliiniga Ida-Virumaal poolsada uut töökohta, teatas ettevõte.

Narva Line OÜ projektijuht Karl Kolgi sõnul tähendas uue liini avamine 51 töökoha loomist, nii palju kui võimalik, otsiti ja võeti tööjõudu Ida-Virumaalt. “Kui liinil hakkab toimima ka reisijatevedu ning suurenevad ka kaubavood, võib juhtuda, et suurendame personali veelgi”, rääkis Kolk.

Hetkel töötab Sillamäe-Kotka liinil teenindama hakkaval reisi- ja kaubalaeval Vironia kahes vahetuses kokku 48 inimest, kaldapersonali moodustavad kolm töötajat.

Saaremaa Laevakompanii asutas peatselt avatava Sillamäe-Kotka laevaliini opereerimiseks tütarfirma Narva Line OÜ, laevaliini tutvustatakse 17. veebruaril, misjärel alustatakse võimalikult kiiresti regulaarreisidega. Liinil hakkab sõitma Silja Line`ilt ostetud 1977. aastal Norras ehitatud reisi- ja kaubalaev Vironia, mis on 158 meetrit pikk ja 21,6 meetrit lai. Varem Star Windi`i nime kandnud Vironia mahutab kokku 370 reisijat ning 940 liinimeetrit sõidukeid. Kajutikohti on alusel kokku 69, kiirust suudab laev arendada 18,5 sõlme. Silja Line opereeris laevaga tütarettevõtte Seawindi liinidel Turu ning Stockholmi ja Tallinna ning Helsingi vahel. Alates möödunud aasta sügisest kuulub laev Euro Shipping OÜ-le.

Esialgsete plaanide kohaselt on liini sõidugraafikus mõlemast sihtsadamast kuus väljumist nädalas. Detailne sõiduplaan, reisija- ja sõidukite ning kauba üleveo hinnad on hetkel täpsustamisel ning selguvad lähiajal. Reis Sillamäelt Kotkasse kestab orienteeruvalt kuus tundi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing