MKM üllatunud justiits- ning kaitseministri avaldustest

17. veebruar 2006, 16:02

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on üllatunud justiits- ning kaitseministri avaldustest raudtee küsimustes.

Majandusministri nõuniku Heido Vitsuri ütles, et on seisukohal, et nii meie poolt välja pakutud hinna ülepakutuks pidamine kui ka tagasiostmise täielik eitamine ei teeni Eesti riigi julgeoleku ja arengu huvisid. See saab olla kasulik ainult kellegi kitsastele erahuvidele.

'Väide, et Eesti Raudtee liinid omavad tähtsust vaid käputäiele transiidiärimeestele on absurdne. Kuivõrd Eesti Raudtee ja Eesti sadamad koos moodustavad Eesti majanduse osa, millel on strateegiline tähtsus kogu Euroopa Liidule ja eeskätt aga EL kindlustamisel energeetiliste ressurssidega,' ütles Vitsur.

Jürgen Ligi ja Rein Langi väidetest, et raudtee tagasiostmist ei ole põhjendatud, võib välja lugeda ka seda, et ministrid ei ole tutvunud neile valitsuskabinetis usaldatud põhjaliku analüüsiga. 5 aastat eraomanikule kuulumist on raudtee puhul näidanud selgelt, et eraomaniku huvid ei lange mitte igakord kokku riigi huvidega. Kui riik on huvitatud ka reisijateveost siis eraomanik kaubaveost. Riigile on olulised raudtee turvalisus ja keskkonna-alased küsimused, eraomanikule jällegi kasum. Ka on riigil infrastruktuuri omanikuna võimalik selle arendamiseks paremad võimalused kaasata EL abirahasid, lisas Vitsur.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing