Kehtiv elektri võrgutegevuse regulatsioon on sisuliselt piisav

17. veebruar 2006, 14:36

Täna MKMis toimunud ümarlaual arutati Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu poolt tõstatatud küsimusi Eesti Energia väidetava tegevuste ristsubsideerimise osas.

Energiaturu Inspektsiooni poolt koostatud analüüs näitas, et möödunud aastatel on Eesti Energia AS poolt väikestele võrguettevõtetele elektrit müüdud tunduvalt odavamalt kui Eesti Energia AS võrguettevõtted seda ise ostnud on.

Nüüdseks on hakanud elektri sisseostuhinnad ühtlustuma. See on aga endaga kaasa toonud vajaduse tõsta elektri hinda mõnedes väiksemates võrgupiirkondades.

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu (EJKÜ) jaoks on tekitanud küsimusi ka Eesti Energia AS kui suurima elektri tootja ja müüja kasumi teke elektri tootmisel ning müügitegevuse kahjumis olemine. Ümarlaual tõdeti, et olemasolev seadusandlus on piisav nii ETI-le kui ka Konkurentsiametile antud volituste osas, kuigi võib vajada detailides täpsustamist. Lepiti kokku, et EJKÜ täiendab omalt poolt esitatud üldiseid ettepanekuid seadusandluse täpsustamiseks ning töö nendega jätkub.

Ümarlaual osalesid Riigikogu majanduskomisjoni, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Energiaturu Inspektsiooni, Konkurentsiameti, Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu, Eesti Energia AS, OÜ Põhivõrk ja OÜ Jaotusvõrk esindajad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing