Google finantsjuht hoiatas aeglustuva kasvu eest

01. märts 2006, 09:19

Google finantsjuht George Reyes märkis eile investorite konverentsil, et interneti otsingumootori käibekasv aeglustub, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Aktsia langes eile hoobilt 13%, kuid suutis päeva lõpus mõnevõrra taastuda, sulgudes 362,62 dollaril ehk 7,1% miinuses.

Reyesi sõnul sõltub firma kasv internetisaidi külastajate arvu kasvust, reklaamikulude tõusust ja firma liikumisest uutele turgudele. „Meie kasvumäärad on selgelt langemas. Me näeme seda igas kvartalis. Me peame leidma uusi võimalusi käibe tekitamiseks.”

Reyers sõnas, et firma kasvunäitajale mõjub nn. suurte numbrite seadus. Tegemist on statistilise tähelepanekuga, mille alusel kipuvad kasvumäärad numbrite suurenedes vähenema.
„Ma ei ole täielikult pessimistlik. Ma arvan, et meil seisab ees veel korralik kasv. Küsimus on vaid selles, kui kiire?,” lisas ta.

Päeva lõpus saatis Google pressiteate, et firma näeb reklaamimüügi osas oma veebilehel endiselt hulga arenemisruumi.

Kuna erinevalt paljudest teistest suurtest USA kompaniidest Google oma finantseesmärke ei kommenteeri, siis reageerib firma aktsiahind sellistele indikatsioonidele suure kõikumisega. Jaanuaris, kui firma tuli välja pettumust valmistavate neljanda kvartali tulemustega langes aktsiahind päevaga koguni 19%.

Turu-analüüsifirma comScore Networks Inc andmeil omas maailma suurim otsingumootor jaanuaris 41,4% USA interneti otsingumootori turust, mida on 6,3% protsendipunkti enam kui aasta eest.

Homme toimub Google iga-aastane analüütikute koosolek.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing