PM: Maavanemad laidavad haigekassa säästukava

09. märts 2006, 07:47

Maavanemad on vastu haigekassa plaanile sulgeda piirkondlikud bürood.

Möödunud aasta detsembri alguses tutvustas haigekassa maavanematele kava, mille järgi suletakse tänavu augustis Eestis haigekassa 11 piirkondlikku bürood. Alles jäävad need vaid Tallinna, Pärnusse, Tartusse, Jõhvi ja Narva, kirjutab Postimees.

Büroode kaotamise põhjuseks toodi see, et kolmveerandi ulatuses vahetab haigekassa asutuste vahel andmeid juba praegu internetis ehk elektrooniliselt ning selle osatähtsus on kasvamas.

Neid väheseid järelejäänud blankette, mida inimesed siiski peavad haigekassaga suhtlemisel kasutama, võib haigekassa avalike suhete juhi Anne Osveti väitel kokku lugeda ühe käe sõrmedel. Ja kui inimene ei saa neid täita internetis, siis ta saab seda teha Eesti Posti kontorites.

Kuid siin ongi peidus 15 Eesti maavanema nurina põhjus, mida nad ka eile haigekassa juhtidele saadetud kirjas märkisid.

Maavanemate koordinaatori, Põlva maavanema Urmas Klaasi allkirja kandvas kirjas seisab: «Eesti haigekassa kui avalik-õiguslik ja maksumaksjate finantseeritud organisatsioon on kohustatud kohtlema kõiki elanikke võrdselt, tegemata nende vahel vahet.»

Maavanemad leiavad, et nii täna kui ka lähiaastatel jääb paljudele maapiirkondade inimestele andmesideteenus kättesaamatuks, paljud ei oskagi internetis midagi teha.

Samuti võib eriti eakatel või puudega inimestel Klaasi hinnangul tekkida raskusi postkontoris blankettide täitmisel, kontori töötajad neid aga maavanemate hinnangul haigekassa inimestega võrdväärselt aidata või nõustada ei oskaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing