EL tahab lisada Hiinas toodetud jalatsite hinnale pea viiendiku

10. märts 2006, 09:34

Alates oktoobrist soovib EL lisada Hiinast imporditavate jalatsite hinnale 19,4 %. Dumpinguvastane maks määrataks esialgu viieks aastaks.

Euroopa Liidu kaubandusvolinik Peter Mandelson teatas kolmapäeval, et ta on valmis kasutama Hiina ja Vietnami jalatsite impordi reguleerimiseks vajalikke piiranguid. Voliniku otsuse taga on aga väidetavalt Euroopa jalatsitootjate tugev surve, kirjutas Eesti Päevaleht Online.

Hiina nimetas reedel ebaõiglaseks Euroopa Liidu soovi kehtestada jalatsite impordile piiranguid ning palus ühenduse kaubandusvolinikul kehtestatavad sanktsioonid üle vaadata.

Hiina arvates on tegemist alusetute süüdistustega ning Hiina ei müü jalanõusid omahinnast odavamalt. 'Euroopa Liidu plaan kehtestada dumpinguvastaseid meetmeid Hiinast toodud jalanõudele on ebaõiglane,” ütles Hiina kaubandusministeeriumi esindaja Wang Shichun.

Euroopa Liidu seadusandluse kohaselt on võimalik kehtestada dumpinguvastased meetmed, kui kolmandate riikide tootjad müüvad oma tooteid Euroopa Liidus odavamalt kui kodumaistel turgudel või alla tootmise omahinna. Meede kehtestatakse aga vaid juhul, kui see pole vastuolus ühenduse üldiste huvidega. Arvesse tuleb võtta nii importijate, edasimüüjate kui ka tarbijate huvid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing