PM: Falcki kimbutavad hankevõite vaidlustavad konkurendid

10. märts 2006, 07:54

Kuigi Tallinna transpordiamet tunnistas Falcki turvafirma kahe riigihanke võitjaks, jätkavad ettevõtte konkurendid üha uute vaidlustuste esitamist.

ASi Falck Eesti rõõm parkimiskorralduse hanke võidu üle veebruaris jäi üürikeseks, sest konkurent Euro Park Finland esitas kohe vaidlustuse, mille riigihangete amet rahuldas.

Linnal ei jäänud muud üle kui teha käesoleva kuu algul uus otsus. Postimehe andmeil osutus ka seekord võitjaks Falck.

Transpordiameti jurist Talvo Rüütelmaa ei kinnitanud ega lükanud ümber väidet, et hanke võitis taas Falck. «Numbrid, mida kolm pakkujat esitasid, on aga ajakirjandusest läbi käinud, mistõttu ei tohiks ka võitjas kahtlust olla,» tõdes ta.

Sõidujäneste püüdmise hankele laekus 7. veebruariks kaks pakkumist, millest komisjon tunnistas kõigile tingimustele vastavaks jällegi Falcki ning lükkas kõrvale Skorpioni Julgestusteenistuse oma. Tagasilükkamise põhjus oli selles, et esitatud firma majandusaasta aruande juures puudus audiitori otsus.

Ka Skorpion esitas hanke kohta vaidlustuse, mis ka rahuldati. 8. märtsil kohustas riigihangete ameti peadirektor Ülo Sarv transpordiametit tühistama käskkirja, mis tunnistas Falcki pakkumise edukaks ja Skorpioni oma mittevastavaks.

Kontrolörid ei kao aga kuhugi, sest praegu bussijäneseid püüdva Falcki töötajad jätkavad konkursi võitja selgumiseni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing