Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Põhja vajunud kaubalaev võis tekitada suure merereostuse

13. märts 2006, 07:34

Nädal tagasi Vaindloo saare juures uppunud kaubalaev Runner 4 lekitas vette tõenäoliselt kuni 40 tonni rasket kütteõli.

See avastati juhuslikult laupäeval Purekkari neemest loodes merejäält, kirjutab Postimees.

Kui veel laupäeval tulid ametlikud teated, et nädal tagasi karavanis sõites teise kaubalaevaga kokku põrganud ja uppunud Runner 4 pardalt pääses vette väga vähe õli, siis eile info muutus.

Nimelt leidis piirivalve kopter peaaegu juhuslikult Eesti kõige põhjapoolsemast maismaatipust, Purekkari neemest nelja-viie kilomeetri kauguselt merejäält poolhangunud masuudijärve.

Lahemaa rahvuspargi maalilisest rannast lahutas masuuti vaid poolemeetrine jääkaas.

Sellele, et naftareostus pärineb Runnerilt, viitab kaks asjaolu. Õlilaigu sees vedelesid Runneri päästepoi ja oranþid päästeparved.

Lisaks selgus laupäeval Soome päästelaeva Merikarhu allveeroboti tehtud videopildilt, et põhja vajudes on alumiiniumilastis Runner 4 saanud kõva löögi ja pardas on suur pragu.

«Veealust videot tehes selgus, et laeva keskosas on suur pragu, see annab tõestust versioonile, et ühe kütusetanki sisu on veepinnale tulnud,» ütles keskkonnainspektsiooni juhtivinspektor Toomas Liidja.

Liidja sõnul võis merre voolata 20–40 tonni laevakütust ehk rasket kütteõli. Seni oli leitud Vaindloo lähedalt merelt üks triip ehk umbes 600 liitrit läbitöötatud masinaõli, mis Runner 4 uppumisel lekkis.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing