Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Linn otsib konkursiga linnahalli renoveerijat ja piirkonna arendajat

20. märts 2006, 07:27

Tallinn tahab enne sügist leida arendaja, kes renoveeriks muinsusväärtusega linnahalli esinduslikuks kontserdi- ja konverentsikeskuseks.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul on linnahalli ala ja linnale kuuluvate naaberkinnistute hoonestusõiguse seadmise konkursi ettevalmistused kavas lõpetada kevadel, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Tahame linnahalliga edasi liikuda ja sel aastal asja ära lahendada,' ütles Aas. 'Minu eesmärk on see konkurss võimalikult kiiresti välja kuulutada.'

Kui eelmine kord oli piirkonna arendamisest huvitatud ärimeeste soov hall maha lõhkuda, siis seekord tahetakse abilinnapea sõnul konkursidokumentides selgelt paika panna, et kontserdisaal peab säilima. “Ainult kontserdihallina on ilmselt raske end ära majandada, seal võiks olla ka konverentsikeskus,” ütles Aas.

Et halli korrastamine maksab üle 100 miljoni krooni, tuleb abilinnapea sõnul hoonestusõigus anda võimalikult pikaks ajaks. 'Meie eesmärk on, et hall saaks korda ja linn ei peaks raha kulutama,' märkis Aas.

Präänikuna pakutakse arendajale linnahalli ümbruses linnale kuuluvaid maatükke. “Ega seda linna maad teab kui palju pole. Hektareid ma ei oska öelda, aga seal on Logi 7, Logi 9 ja Põhja puiestee aadresse terve rida,” ütles abilinnapea.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing