Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Põhjarannik: Vironia läks avareisile "tühja kõhuga"

23. märts 2006, 08:15

Narva Line tegi üleeile algust regulaarreisidega Sillamäe ja Kotka vahel, ent esimesel reisil polnud Vironia pardal reisijaid ega kaubaautosid.

Üleeile õhtul kell kaheksa võttis Vironia kapten Tõnu Tuulingu juhtimisel Sillamäelt suuna Kotkale. Narva Line avas laevaliini esialgu kaubavedudeks, ent avareisil oli 'laeva kõht' kaubast tühi, kirjutab Põhjarannik.

'Esimese reisiga ei ole olukord kuigi roosiline, sest praegu ei ole laevas ühtegi kaubaautot ja broneeringuid samuti pole,' tõdes Narva Line’i projektijuht Karl Kolk enne laeva väljumist.

Küll oli projektijuhile teada, et tagasiteeks tuleb Kotkast juba mõni kaubaauto peale ja broneeringuidki on neljapäevaks (tänaseks - toim), mil laev teist korda Sillamäelt Kotkasse suundub.

'Uue liini käimapanek ei lähe kergelt. Kaubavedajad tahavad esmalt veenduda, et suudame tõepoolest sõidugraafikust kinni pidada. Kui selles osas suudame oma lubadusi täita, siis küllap hakkavad kaubaautod tulema,' ütles Kolk.

Kolgi sõnutsi on laeva sõidugraafik praegu kokku pandud kaubavedajate soovi kohaselt, sest reisijatevedu liinil veel ei toimu.

'Öiste reiside oluline plusspunkt on see, et autojuhid saavad end laeva kajutites välja puhata ning teekonda värskena jätkata. Reisijateveo käivitudes lisandub graafikusse ilmselt päevaseid ning lühemaid, ligi kuue tunni pikkuseid reise,' selgitas Kolk.

Tavapärasest poole pikem sõiduaeg ehk 12 tundi on Kolgi väitel tingitud jätkuvatest keerulistest jääoludest Soome lahes.

Reisijateveoga tahab firma alustada mais, mil peavad valmima reisiterminalid Sillamäe ja Kotka sadamas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing