Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kapo Keskerakonna lindistustelt õigusrikkumist ei leidnud

29. märts 2006, 11:07

Kapo ei tuvastanud keskerakondlase ja respublikaani omavahelise vestluse lindistuselt ei häälte ostmise katset ega lubamatut jälitustegevust, kirjutab PMOnline.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristiina Herodese sõnul toodi Tallinna keskerakondlasest linnavoliniku Bittmani lindistus kaitsepolitseisse pühapäeval ja kuulati seal ka kohe läbi

'Pärast salvestise kuulamist otsustati, et puudub alus kriminaalmenetluse alustamiseks nii võimaliku häälteostmise kui ka jälitustegevuse suhtes,' ütles Herodes.

Kaitsepolitsei komissari Henno Kuurmanni sõnul ei tuvastatud lintidelt eraviisilist jälitustegevust.

'Ebaseaduslikku jälitustegevust, millest seoses selle juhtumiga räägitud on, saab toime panna vaid õiguskaitseorganite liige. Eraisiku puhul oleks tegemist eraviisilise jälitustegevusega, kuid meie ei ole antud juhul seda tuvastanud,' selgitas Kuurmann.

Eile teatas Keskerakond, et respublikaan Oleg Rebane üritas üle osta keskerakondlasest Tallinna linnavolinikku Tõnis Bittmani, kes vestlust salaja ka lindistas.

Tallinna volikogu opositsioonierakonnad süüdistasid Keskerakonda aga ebaseaduslikus jälitustegevuses ja uue lindiskandaali tekitamises.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing