Börsiülevaade: Merko Ehitus lendas olematu käibe najal

29. märts 2006, 15:23

Merko Ehituse aktsia tõusis veidi enam kui 0,3 miljoni kroonise käibe najal 4,2% ning jõudis 17,50 euroni (273,82 kroonini).

Taoline liikumine näitab, et suuremaid investoreid ehitusfirma aktsiatega hetkel ei kauple ning see lubab ka väiksemal rahal märkimisväärselt väärtpaberit liigutada.
Aktsia madalat likviidust näitab ka aktsia ostu- ja müüginoteeringute vahe, mis venis tänase päeva lõpuks 2,5 protsendiseks.

Samas tuleb tunnistada, et Merko Ehituse aktsia on viimaste nädalatega nagu uue hingamise saavutanud. Kui veel nädalapäevad tagasi katsus aktsia ära viimase seitsme kuu madalaima 15,4 eurose (240,96 kroonise) taseme, siis nüüdseks on väärtpaber põhjast üles põrgatud koguni 14% jagu.

23. märtsil teatas Merko Ehitus, et ehitab Leetu kaubanduskeskuse, mille maksumus ületab miljardi krooni piiri. Võrdluseks olgu toodud, et viimase kahe aastaga on Leedu andnud ehitusfirma käibesse kokku kõigest 378 miljonit krooni.
Merko Ehituse juhtkond on vihjanud, et nad soovivad teenida Lätis ja Leedus 50% oma kogutuludest. Möödunud aastal teeniti naaberriikidest veel alla 24% oma müügist.
Laienemine välisturgudel toetab ettevõtte tegevust, mis on Eestis niigi juba liiderpositsiooni hõivanud.

Merko Ehituse tõusu ei saa samas ka vaid viimase sündmuse kaela ajada.
Tundub, et viimastel nädalatel on suurem müügihuvi Tallinna börsil lihtsalt raugenud ning ka mitmed teised allatambitud aktsiaid on hakanud kosuma.
Üheks selliseks on Tallinna Kaubamaja, mis on viimaste päevaga tõusnud 17,6 eurolt 19 euroni (297,29 kroonini). Tõsi, kaubanduskontserni aktsia on näinud ka küllalt head käivet.

Sarnase mustriga on liikunud ka Harju Elekter, mis on tõusnud viimastel päevadel 3,6 eurolt 3,95 euroni (61,80 kroonini).

Aktsiate tõusu võib toetada kvartali lõpp, kuna kõrgemad hinnad lubavad aktsiafondidel oma kvartaliraporteid parematena paista.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing