PM: Tuumajaama projekti osas valitseb teadmatus

03. aprill 2006, 07:40

Eesti osalemisele tuumajaama projektis on küsitluse järgi rohkem vastaseid kui pooldajaid, samas ligi veerand rahvast ei oska asja kohta midagi arvata.

'Tuumajaama teema on äärmiselt keeruline, rahval pole argumente, mille järgi oma arvamust kujundada,' kommenteeris Emori sotsioloog Jaanika Hämmal. 'Tavalise inimeseni diskussioon jõudnud ei ole ja tuleb märkida, et sisulist arutelu pole ka olnud Ignalina tuumajaama ehituse küsimuses.'

Emori andmeil oli 36 protsenti vastanuist kindlasti ja pigem Leedu tuumajaama projektis osalemise poolt ning 41 protsenti kindlasti ja pigem vastu. Tervelt 23 protsenti küsitletutest sõnas, et ei oska küsimusele vastata, kirjutab Postimees.

Võrdluseks võib märkida, et näiteks samal ajal tehtud linnugripi- ja alkoholipoliitika teemalisel küsitlusel jäi vastuse võlgu 2–4 protsenti vastanuist.

Hämmal möönis, et kindla seisukohata inimeste hulk on tavatult kõrge ja vastaste ülekaal väga napp. Samas moodustavad need umbes 23 protsenti kindla seisukohata inimesi 'soo', mille arvamus võib kalduda ühele või teisele poole.

Eesti Energia arendusjuht Alo Kelder märkis, et praegu ühineks Eesti Energia pigem selle 23%-ga, kellel veel ei ole selge, kas olla poolt või vastu. 'Me alles alustame uue tuumajaama projekti suhtes konkreetsetele küsimustele vastuste otsimist,' ütles Kelder.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing