EPL: Lennuk esimesest maist enam Ruhnu vahet ei lenda

04. aprill 2006, 07:30

Maikuust peavad Ruhnu elanikud mandrile pääsemiseks lootma üksnes laevale.

Lennufirmal Pakker Avio ei ole võimalik kohe, kui Air Livonia oma reisid lõpetab, saarele lendamist alustada, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Meil pole selle reisi tarvis sobilikku lennukit, mis vastaks Euroopa Liidu nõuetele,' põhjendas Pakker Avio juhataja Kalju Albert. Ka Air Livonia on sunnitud samadel põhjustel loobuma, sest AN-28ga, millega on võimalik väikesaarte lühikestel lennuradadel maanduda, Eestis lennata ei tohi.

'Otsime varianti, millistel tingimustel saaks selle lennukiga Eestis lennata,' sõnas Albert, lisades, et kui AN-28 ELi sertifikaati või lennuametilt eristaatust ei saa, jääb ka Pakkeril Ruhnu lendamata.

Piirivalve lennusalk on esialgu nõus tegema kopteriga saarele n-ö hädasõite, tihedamateks lendudeks pole neil praegu ei baasi ega tehnikat.

Plaani järgi alustab reisilaev Aegna oma reise Saaremaalt Ruhnu taas 25. aprillist kahel korral nädalas, suvel sõidab laev viis korda nädalas. Laevareis kestab 2 tundi ja 15 minutit ning seejärel tuleb mandrile tahtjal veel sõita parvlaevaga Virtsu.

Ruhnu vallavanema Arne Sünteri sõnul on lootust, et ka Pärnust saab sellel suvel laeva saarele käima panna.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing