Enn Pant: Tallinki aktsia hind on põhjendamatult madal (täiend)

Annika Matson 06. aprill 2006, 13:12

Tallinki juht ja omanik Enn Pant ütles eile Riias Riia-Stockholmi laevaliini avamisel, et ei ole rahul Tallinki aktsia hinnaga börsil.

'Meie tulevaste aastate prognoosid ja investeerimispankade nagu Hansapank ja LHV prognoosid on totaalselt erinevad. Aga las nad arvavad, mis tahavad, me ei saa ju igaühega vaidlema minna. Las majandusaasta lõpeb ja me tuleme oma tulemustega välja ja suudame tõestada, et meil on investeeringud hästi paigutatud, siis hakkab see aktsia hind ka liikuma,' kommenteeris Pant.

Hansabank Marketsi viimane hinnasiht Tallinki aktsiale on 78,2 krooni (5 eurot) ja soovitus hoia. Tallinki aktsiate börsile toomist korraldada aidanud Suprema hinnasiht on 93,87 krooni (6 eurot). Teine Tallinki IPO korraldaja Citibank oma hinnasihti Bloombergis avalikustanud pole. Äripäeva andmetel on hinnasihiks samuti 93,87 krooni (6 eurot). Citibanki soovitus on 'osta'.
LHV andmetel neil hinnasihti Tallinki aktisale pole, küll soovitavad nad aktsiat müüa.

'Mina usun küll rohkem seda, mida Citibank ja Suprema prognoosivad, kui seda, mis Hansapank,' ütles Pant.

Hetkel kaubeldakse Tallinki aktsiaga Tallinna börsil tasemel 71,04 krooni. Aktsia märkimishinnaks kujunes mullu detsembri alguses 82,5 krooni (5,27 eurot).

Pant lisas, et reedel vist müüs ligi kaks miljonit Tallinki aktsiat Soome suur pensionifond. 'See peaks olema viimane suurem aktsiapakk, mis müüdi, nüüd ei tohiks enam eriti neid vanu müüjaid olla, nii, et fundamentaalselt on kõik hästi,' rääkis ta.

Juht lohutas Riias Tallinki aktsionäre: 'Ma arvan, et need on murdeea raskused, Tallinkiga ei ole midagi lahti, tegelikult vastupidi, see raha, mis saime emissioonist on kõik paigutatud ja investeeritud, ja minu arvates investeeritud väga hästi. Arvan, et juba sel aastal, majandusaasta lõpus näeme ka esimesi vilju.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing