PM: Täna stardib presidendiralli, Keskerakond kaalub Rüütli esitamist

06. aprill 2006, 07:40

Arnold Rüütel võib ametlikult tõusta selle sügise presidendivalimiste üheks kandidaadiks, kui Keskerakond avalikustab täna oma toetuse Rüütlile.

Postimehe andmeil on keskpartei pidanud selleks kõnelusi nii Arnold Rüütli kui ka tema koduerakonna Rahvaliiduga.

'Rüütel, keda toetab üle poole elanikkonnast, väärib, et teda esitada üheks meie presidendikandidaadiks,' ütles Keskerakonna võimupoliitik. Ta lisas aga, et lõplik otsus langeb tänahommikusel arupidamisel, mis võib lõppeda ka nii, et teiste parlamendierakondadega kohtuma minnes teatab Keskerakond: 'Vajame lisaaega.'

Kui nii juhtub, tähendab see, et 77aastane Rüütel ei andnud keskpartei esimehele Edgar Savisaarele enda jah-sõna osalemaks presidendi valimismaratonil. Ilma Rüütli nõusolekuta pole tema esitamine kandidaadina võimalik.

Keskpartei oleks esimene riigikogus esindatud jõud, kes esitab riigipea kohale Arnold Rüütli. Viis parlamendierakonda, kelle sekka ei kuulu riigikogust vaid Rahvaliit, leppisid kokku, et uue presidendi võiks valida selle sügise hakul parlamendis ning eelnevalt esitab iga partei kolme kandidaadi nimed. Täna saavad nimed avalikuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing