PM: Poliitikud peavad saadiku hüvesid lahjaks

07. aprill 2006, 07:37

Riigikogu esimehe Toomas Vareki sõnul teeb talle muret Riigikogu liikmete sage vahetumine, mille üheks põhjuseks on vähesed hüved ja sotsiaalsed garantiid.

Viimase kolme aasta jooksul on vahetunud Vareki andmetel Riigikogus ligi 60 saadikut. Selle üheks põhjuseks peab ta ebapiisavaid hüvesid, sest kuigi paljud ettevõtjad ja riigi tippjuhid osalevad valimistel ja jõuavad parteide valimisnimekirjas kõrgele kohale, ei soovi nad sugugi rahvasaadiku tööle asuda, kirjutab Postimees.

'Probleem on just nendega, kes tulevad hiljem asendusliikmena parlamenti,' selgitas Varek. Samas ei ole probleemi siis, kui saadik on läinud ministriks. 'Nemad tulevad kõik riigikokku tagasi.'

Et saadikute vahetumist vähendada, tuleks Vareki hinnangul erinevate fraktsioonide liikmetelt personaalselt üle küsida, miks ollakse riigikogu liikme kohalt taandunud.

'See olukord on murettekitav,' tõdes värske Riigikogu esimees. Samas kui riigikogulase palk on riigi keskmisest palgast neli korda kõrgem ja enamikule elanikele vaid unistuseks, ei meelita ega hoia see poliitikuid saadikutööl. Seepärast näeb Varek ühe lahendusena sotsiaalsete garantiide suurendamist.

Siiski ei soovinud Varek spekuleerida, kas ja kui palju tuleks hüvesid suurendada. 'Olen vaid seda meelt, et riigikogu liikmetel peaks mingi sotsiaalne garantii olema,' rääkis spiiker.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing