Maailma suurima veinitootja kasum kasvas aastaga 14%

07. aprill 2006, 10:01

Maailma suurima veinitootja Constellation Brands möödunud aasta kasum kasvas 14 protsenti, ulatudes 315 miljoni dollarini ehk 1,35 dollarini aktsia kohta.

Aktsiisimakse arvestamata kasvas veebruaris lõppenud aastal käive 13 protsenti ja küündis 4,6 miljardi dollarini, kirjutab uudisteagentuur AP. Aasta viimase kvartali kasum hüppas tänu õlu impordimahtude kiirele tõusule 24%, kuid käive kasvas vaid protsendi jagu.

Constellation toodab nii õlu, piiritust ja veini. Viimase tootmise osas tõusis ta 2003. aastal maailma suurimaks. Pärast kuue kuu pikkust jahti õnnestus ettevõttel möödunud nädalal osta 1,09 miljardi dollari eest Kanada suurim veinitootja Vincor International, mille nimistusse kuuluvad Inniskillin, Jackson-Triggs, Toasted Head ja Kumala veinid.
Constellation sai mööda kauaaegsest Ameerika veinitootjast E. J. Gallo Winery, kui ta ostis 1,3 miljardi dollari eest ära firma Robert Mondavi.

Kuna veiniturg on jaotatud ära äärmiselt suure arvu tegijate vahel äta siis on maailma suurima firma kontrolli all vaid 20% USA veiniturust ja 4,3% maailma veiniturust (arvestades sisse juba Vincor International ostu).
Firmal on üle 200 kaubamärgi, nende hulgas California punased veinid Ravenswood ja Estancia, importõlu Corona ja Kanada viski Black Velvet.

Constellation aktsia langes eile New Yorgi börsil 1,6% ning on järelkauplemises pärast tulemuste teatavakstegemist odavnenud veel 1,8%, liikudes 25 dollaril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing