PM: Ministeerium tahab kohtunikke pealt kuulata

12. aprill 2006, 07:53

Siseministeerium tuli lagedale ettepanekuga, et vajadusel peaks saama ka Eesti ühte tuntumat kohtunikku, Harju maakohtu esimeest Helve Särgavat pealt kuulata.
Siseminister Kalle Laaneti allkirjaga dokument teeb justiitsministrile ettepaneku otsida viis, kuidas anda kaitsepolitseile vajadusel seaduslik luba pealtkuulamise või muu jälitustoimingu tegemiseks Särgava või mõne tema alluva kohtuniku suhtes, kirjutab Postimees.

Särgava ja tema määratud Harju maakohtu kohtunikud Orvi Tali ja Eda Murak on praegu ainsad inimesed riigis, kel on seaduslik õigus anda politseile, piirivalvele, tollile või muule jõuasutusele luba jälitustoiminguks. Tuntumad neist eritoimingutest on telefonikõnede pealtkuulamine ja kirjade salajane avamine.

'Kuivõrd Harju maakohtu esimehe või tema määratud kohtuniku osas võib ikkagi tekkida olukord, kus võib olla vajalik otsustada jälitustoiminguks loa andmine oma alluvate kohtunike või kohtu töötajate, samas ka iseenda suhtes,' märkis Laanet kirjas, 'teeme ettepaneku kaaluda võimalust n-ö alternatiivregulatsiooni kehtestamiseks kohtunike suhtes jälitustoiminguks loa andmise ja taotlemise kohta.'

Siseministeeriumi õigusosakonna peaspetsialist Chris Eljas nentis, et ministeerium päris täpselt n-ö alternatiivregulatsiooni korraldust ette ei kujuta. 'Kindlat varianti me ei paku, vaid rõhutame, et selle peale peaks mõtlema,' ütles ta.

Justiitsministeerium tahab aga lisaks Harju maakohtu esimehele anda õiguse jälitustoimingute loa andmiseks ka teiste maakohtute esimeestele. Siis oleks pealtkuulamisloa õiguslikud ka Tartu, Pärnu ja Viru maakohtute esimehed.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing