EBRD omandas osaluse Hansapanga Venemaa üksuses

13. aprill 2006, 13:30

Hansapank ja EBRD allkirjastasid täna lepingu, millega EBRD ostis üle 201 miljoni krooni eest 15protsendilise osaluse Hansapanga Venemaa üksuses.

EBRD ja Hansapank sõlmisid esialgse lepingu mullu novembris.
EBRD (Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank) ja Hansapanga Grupp on teinud koostööd Venemaal alates 2002. aastast, kui EBRD omandas 25% osaluse Hansa Leasing Russia"s. Praeguseks on Hansa Leasing Russia juhtiv vaguniliisingut pakkuv ettevõte Venemaal.

OAO Hansabank"i juhatuse esimees Druvis Murmanis ütles, et koostöö on kasulik mõlemale osapoolele - OAO Hansabank saab kindla partneri, kellel on Venemaal tegutsemiseks suured kogemused, EBRD omakorda osaluse kiiresti kasvavas ja usaldusväärses ettevõttes.

Hansapank laienes Vene pangaturule 2004. aasta septembris, ostes Moskvas väikese korporatiivpanga - Kvest panga. 2005. aasta septembris avati esimene pangakontor Moskvas ja 2006. aasta märtsis Peterburis. Lähikuudel avatakse kontor ka Kaliningradis.

OAO Hansabank pakub Venemaal laia pangateenuste valikut korporatiivklientidele ja nende töötajatele, panga fookuses on keskmised ja suured ettevõtted.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing