Pae tänaval tabati uus pommimees

Gert D. Hankewitz 19. aprill 2006, 11:43

Tallinnas Pae tänaval asuvas kortermajas tehti kahjutuks lõhkeseadeldis ning vahistati selle omamises kahtlustatav 1961. aastal sündinud mees.

Majaelanike ohutuse tagamiseks evakueeriti osad Pae 64 ja Pae 66 asuvate korterite elanikud, kelle elu ja tervis oleks plahvatuse toimumise korral võinud ohtu sattuda, kirjutab Delfi.

Politsei võttis ühendust isikuga, kes lõhkeseadeldist omas ning kaitsepolitseinikud asusid temaga läbirääkimisi läbi viima. Läbirääkimiste tulemusel väljus isik korterist ning kaitsepolitsei koos Keskkriminaalpolitsei K-komandoga tegi isiku kahjutuks.

Kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann ütles ETV24-le, et kahtlusalune sündinud 1961. aastal.

Seejärel kontrolliti koos eridemineerijatega korter üle ja leiti omavalmistatud lõhkeseadeldis, mis eridemineerijate poolt kahjutuks tehti.

Kella 20.53-ks oli plahvatusoht likvideeritud ja Pae 64 ja 66 elanikud lubati tagasi oma kodudesse.

Kohapeal olid politseijõude toetamas ja valmis vajadusel omapoolset abi osutama Tallinna Kiirabi Lasnamäe tugikeskuse üksused ja Põhja-Eesti Päästekeskuse korrapidaja ja Kesklinna keskkomando meeskond.

Elanikele võimaldas pommikahtluse kontrollimise ajal enda ruumides viibida Pae 59 asuv Lasnamäe ühisgümnaasium.

Juhtunuga seoses on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb lõhkeseadeldise ebaseadusliku käitlemist. Isik on kahtlustatavana kinni peetud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing