PM: Tallinlasele maksab korter rohkem kui helsinglasele

25. aprill 2006, 07:44

Kui võrrelda kahetoalise korteri ruutmeetri hinna ja keskmise kuupalga suhet, maksab korter Tallinnas eestlasele kaks korda rohkem kui Helsingis soomlasele.

Näiteks kui eelmise aasta neljanda kvartali keskmine kuupalk oli Tallinnas 10 113 krooni, ulatus kahetoalise korteri keskmine ruutmeetrihind juba üle 20 000 krooni, kirjutab Postimees.

Soomes ja eelkõige Helsingis on korterid küll mitu korda kallimad kui Eestis, ulatudes Helsingi südalinnas isegi üle 100 000 krooni ruutmeetri kohta, kuid soomlaste palgad on sealse hinnatasemega võrreldes palju kõrgemad.

Tartlastele on korterid mõnevõrra kättesaadavamad kui tallinlastele. Kui Tartumaa keskmine palk oli neljandas kvartalis 8300 krooni, siis korteri keskmine ruutmeetrihind ulatus Tartus üle 10 000 krooni.

BPE Kinnisvaraeksperdi eilsel seminaril tõdes Eesti Panga finantsvahendusosakonna peaspetsialist Jana Kask, et üheks põhjuseks, miks meil on Soomest suhteliselt kallimad korterihinnad, võib lugeda pikemaid laenutähtaegu, mis on võimaldanud võlgu võtta suuremaid summasid. See on aga kergitanud kinnisvarahindu.

Teiseks põhjuseks võib Kase hinnangul olla kahetoaliste korterite erinev suurus, sest statistika aluseks on ruutmeetrihind. Eesti keskmine eluase on väiksem kui Soome oma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing