Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Valgevene kohus mõistis Milinkevitši 15 päevaks vangi

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 16:02

Valgevene võimud vahistasid neljapäeval riigi opositsiooni juhi Aljaksandr Milinkevitši, keda süüdistatakse sanktsioneerimata meeleavalduses osalemises.

Kohus mõistis Milinkevitšile 15-päevase vanglakaristuse ebaseadusliku miitingu organiseerimise eest, vahndab ETV24 Reutersit.

Milinkevitši sõnul on kohtuotsus jõhkralt poliitiline. 'See on poliitiline aktsioon ning poliitiline karistus,' ütles opositsiooniliider peale kohtuotsuse väljakuulutamist. 'Poliitiliste parteide juhid on trellide taga.'

'Ootasime kohtukutset, kuid selle asemel saabus märulipolitsei OMON,' kirjeldas Milinkevitši abi Pavel Možeika opositsiooniliidri vahistamist. 'Nad ütlesid, et Milinkevitš on vahistatud, panid ta autosse ja viisid ta politseijaoskonda,' lisas Možeika.

Minskis algas kolmapäeval meeleavaldus, kui tänavaile tulnud inimesed protesteerisid valitsuse kava vastu taasasustada Tšernobõli tuumakatastroofi aastapäeval õnnetuse tagajärjel saastatud ja eluks sobimatud piirkonnad. Meeleavalduses võis aga näha ka üldisemat protestivaimu Valgevene võimude vastu.

'Oma rahumeelsete ürituste ja kodanike vastuhakuga me lammutame selle režiimi. Me alustame põhiseadusjärgset süüdistusprotsessi. Me teame, kuidas seda teha. Me ei oota viis aastat, me hävitame selle režiimi ja võtame Lukašenka ametipostilt maha,' lubas Milinkevitš.

Meeleavaldusel osales umbes 7000 inimest, mis on suur arv, võrreldes presidendivalimiste järel toimunud protestiaktsioonidega.

Milinkevitš teatas eile, et kavatseb alustada uut protestikampaaniat ning kutsus rahvast osalema uuel meeleavaldusel 1. mail.

Lääneriigid süüdistavad Valgevene presidenti Aljaksandr Lukašenkat inimõiguste eiramises ja valimistulemuste võltsimises.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing