Tapmiste arv sel aastal ligi 40% väiksem

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 12:35

Justiitsministeeriumi kriminaalstatistika kohaselt on tapmiste arv selle aasta I kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes vähenenud ligi 40%.

Kokku registreeriti kriminaalmenetluse registris I kvartalis üle 11 500 kuriteo, mis on võrreldes 2005.aasta I kvartaliga võrreldes ligi 1700 kuriteo võrra väiksem.

Justiitsministeeriumi kriminaalteabe ja analüüsi talituse juhataja Kristjan Paasi sõnul on peamine vähenemine toimunud varavastaste kuritegude puhul ning eeskätt nimelt varguste (üle 20%) ja röövimiste (üle 30%) lõikes. „Vähenemine pole siiski toimunud kõigis varavastastes kuritegudes. Nii näiteks kelmuste arv on üle 15% kasvanud,“ lisas Paas.

Oluliselt on teisenenud narkokuritegevuse struktuur. Paas: „Üha enam registreeritakse narkootilise aine ebaseaduslikku käitlemist suures koguses, samas kui narkootilise aine käitlemine väikeses koguses on oluliselt vähenenud“.

Muret teeb roolijoodikute arvu kasv. 2006. aasta I kvartalis kasvas joobes mootorsõiduki juhtimiste eest algatatud kriminaalasjade arv ligi 15% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kriminaalstatistika ülevaade põhineb kriminaalmenetlusregistri andmetel ning kajastab registreeritud kuritegude, kahtlustatavana kinni peetud ja vahistatud isikute ning prokuratuuri menetlusotsuste statistikat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing