Põlva haigla hakkab tervishoiujäätmeid koguma

28. aprill 2006, 11:13

Põlva haigla saab reedel tervishoiujäätmete kogumispunkti ja vajalikud konteinerid riskijäätmete ohutuks käitlemiseks, teatas keskkonnaministeerium.

Nakkusohtlikud jäätmed töödeldakse ümber Ülikooli kliinikumi jäätmekeskuses, bioloogilised jäätmed Tartus tööd alustavas põletustehases. Senini on maakonnas tekkinud tervishoiuasutuste riskijäätmed käideldud kohapeal, kuid taoline ladestamine ja põletamine ei vastanud keskkonnanõuetele.

Lisaks kogumispunktidele soetati ka vajalik konteinerpark ja kogumisvahendid riskijäätmete ohutuks käitlemiseks. Kogutud nakkusohtlikud jäätmed käideldakse edaspidi Tartu Ülikooli kliinikumi jäätmekeskuses ja bioloogilised jäätmed Tartus tööd alustavas põletustehases. Kogumispunkti saavad kasutada nii haiglad kui kõik teised maakonna meditsiiniasutused, seega on tulem oluline tervele maakonnale.

Samalaadne kogumispunkt on valmimas ka Räpina haiglas. Tervishoiujäätmete kogumispunktide rajamine sai alguse Keskkonnaministeeriumi Põlvamaa keskkonnateenistuse ja Põlvamaa haiglate vahelisest koostööst. Projekti läbiviimist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing