EPL: ELi riikide kodanikud saavad võtta õppelaenu

03. mai 2006, 07:19

Riigil tuleb sügisest uute välismaalastest õppelaenusaajate laenude katteks kulutada miljoneid kroone.

Tulevast õppeaastast saavad enam kui pool tuhat teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest pärit tudengit sarnaselt kümnete tuhandete Eesti kodanikega ja siin alaliselt elavate välismaalastega minna panka ning taotleda ülisoodsat viieprotsendilise intressiga õppelaenu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kohustus väljastada õppelaenu ka teiste Euroopa Liidu liikmesmaade elanikele tuleneb värskest Euroopa kodaniku seaduse muudatusest, mis peaks mõne kuu pärast jõustuma.

Seni kehtivas Euroopa kodaniku seaduses puudub rahandusministeeriumi pressiesindaja Kristi Künnapase sõnul kohustus maksta kellelegi enne alalise elamisõiguse omandamist õpinguteks stipendiumi või õppelaenu ja toimetulekutoetust.

Kui paljud teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest pärit tudengid võiksid hakata ligi 18 000kroonist õppelaenu taotlema, ei oska seadusemuudatust ette valmistav rahandusministeerium ennustada.

Viimastel andmetel õppis Eestis 694 Euroopa Liidu kodanikku, kellel ei olnud alalist Eesti elamisluba. Euroopa Liidu liikmesmaadest pärit tudengite arv on viimase paari aasta jooksul püsinud 600–700 vahel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing