Pärnu: Mark Soosaar nurjas läbirääkimised

03. mai 2006, 17:13

Pärnu linnavalitsuse teatel luhtusid läbirääkimised uue kunsti muuseumi Pärnusse jäämiseks, kuna Mark Soosaar lahkus läbirääkimistelt.

Täna hommikul alanud läbirääkimised Pärnu linnapea Mart Viisitamme juures kultuuriminister Raivo Palmaru, kantsleri Siim Suklese, Pärnu linnavalitsuse liikmete ja Uue Kunsti Muuseumi nõukogu liikme Mark Soosaare vahel luhtusid, kuna Soosaar otsustas ühise läbirääkimistelaua tagant lahkuda.

Kohtumise eesmärgiks riigi, Pärnu linna ja SA Uue Kunsti Muuseumi vahel oli leida reaalseid võimalusi arvestades parim lahendus uue kunsti muuseumi püsima jäämiseks.

Kultuuriminister Raivo Palmaru hinnangul on uue kunsti muuseum Pärnu muuseum ja muuseumi edasine tegevus peaks jätkuma Pärnus. 'See on olnud osav PR trikk', ütles Palmaru lisades, et muuseumi rajamine vajab investeeringuid, milleks riigil Viljandi linnale raha eraldada vajalikus summas ei ole.

Pärnu abilinnapea Mart Alliku kinnitas, et volikogusse saadetud Esplanaadi 10 võõrandamisotsuse eelnõu sisaldab nõuet ekspositsioonipinna säilimiseks ja linna kasuks andmiseks. Alliku rõhutas, et Esplanaadi 10 võõrandamisotsuse lahutamatuks osaks on tasuta kasutusvalduse seadmine näitusepinnale.

Mark Soosaar kuulas ära kultuuriministri ja Pärnu linnavalitsuse liikmete seisukohad ning leidis, et ta ei ole pädev rääkima SA Uue Kunsti Muuseumi nõukogu eest. Nõukogu seisukohad on kirjalikud, teatas Soosaar.

Soosaar meenutas varasemaid vestlusi kultuuriministriga, mis rääkisid Esplanaadi 10 taasriigistamisest ja andmisest SA Uue Kunsti Muuseumile. Kuna antud varianti kultuuriministri ei toetanud, ei soostunud Soosaar läbirääkimisi jätkama.

Abilinnapea Raul Sarandi ütles, et Mark Soosaar räägib muuseumi nõukogu nimel vaid meedias. Kui on vaja tööd teha ja probleemile lahendust otsida, kaovad Mark Soosaarel volitused nõukogu nimel rääkida.

Kui SA Uue Kunsti Muuseum ei jätka aadressil Esplanaadi 10, pakub linnavalitsus tasuta näitusepinna kasutamise võimalust tõenäoliselt Pärnu Linnagaleriile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing