EPL: Põlva linna tahetakse ehitada 21 torniga klooster

05. mai 2006, 07:12

Hiljuti Põlvas viibinud karismaatilise osaduskiriku piiskopid loodavad, et juba tuleval aastal on väikelinnas klooster ligi kümne munga ja nunna tarvis.

Karismaatilise osaduskiriku piiskopid Eestisse kutsunud patriarh Benjamin Georg Lillemäe loodab, et veel sel aastal saab kahekorruselise kloostri peamaja ja selle torni katus valmis ning tuleval aastal peaks toimuma juba kloostri altari sisseõnnistamine ning tööle asuvad vaimulikud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siiski pole patriarhi sõnul kindel, et klooster ikka selleks ajaks katuse alla saab. Lõunalehele ütles patriarh, et esimeses järjekorras rajatakse tulevasse segakloostrisse nunnade tarbeks mõeldud hoone ning seejärel mõeldakse munkadele.

Rajatavasse kloostrisse on tulemas kolm noviitsi Eestist ja kolm välismaalt. Samuti on oma kloostrisseasumisest teada andnud kolm munka. 'Kloostrissetulek ei tähenda, et nad peavad nende seinte vahel istuma – nad võivad käia ka sobival riigitööl, palvetades ja tehes misjonitööd,' rääkis Lillemäe.

Põlva linna Pärna tänavasse kavandatav klooster olekski mõeldud kümmekonnale kloostrielanikule, kuid väljastpoolt avaldaks klooster oma väiksusest hoolimata muljet ainuüksi praegu planeeritava 21 torni poolest. Kui kõrged tornid linn lubab kloostrile ehitada, on esialgu lahtine, sest Põlva volikogu pole kloostri detailplaneeringut veel kinnitanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing