PM: Ärimehed lubasid Lasnamäe kirikule raha

08. mai 2006, 08:46

Moskva patriarhaadi õigeusu kiriku ehitus Lasnamäel võib alata juba sügisel, sest kohalikud vene ärimehed on lubanud koguda selleks miljoneid kroone.

Möödunud reedel Vene kultuurikeskusse koosolekule kogunenud heategijad ja Moskva patriarhaadi õigeusu kiriku esindajad said viimaks lõpliku projekti maksumuse eksperthinnangu, kirjutab Postimees.

Tallinna Linnaehituse ASi juhatuse esimehe Vladimir Issakovi sõnul läheb kiriku peahoone maksma 57 miljonit krooni ning kogu kompleks koos abihoonetega 77 miljonit krooni.

Issakovi kinnitusel annab linnavalitsus ehituseks vajaliku loa välja 11. mail. Samuti on linnavalitsus lubanud välja ehitada sõiduteed ning ülejäänud kommunikatsioonid.

Lasnamäe Jumalaema Kiriku sihtasutuse juhatuse liige ning liha- ja alkoholiäriga tegeleva AS Velastu peadirektori Anatoli Vaštšenko sõnul kogunes reedesele koosolekule mitu ärimeest, kes on kindlalt lubanud raha annetada. 'Minu arvates korjame kolm-neli miljonit krooni kokku järgmise paari nädalaga,' ütles Vaštšenko.

Vaštšenko nentis, et lisaks ärimeeste ning võimalik, et ka Moskva patriarhaadi annetustele panevad projekti oma raha sihtasutuse juhatuse liikmed, kelle hulka kuulub ka näiteks tuntud transiidimagnaat Anatoli Kanajev.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing