Kohtlajärvelased taotlevad saadikutele tasu maksmise lõpetamist

Gert D. Hankewitz 11. mai 2006, 13:08

Kohtla-Järve SDE juht Eduard Odinets andis eile linnapeale üle eelnõu, et tühistada volikogu liikmetele 3000 kroonise kuutasu kehtestanud määruse.

Eduard Odinets andis eile Jevgeni Solovjovile üle eelnõu, mis taotleb linnavolikogu liikmetele töötasu maksmise lõpetamist, kirjutab Põhjarannik. Eelnõu toetavad 414 kohtlajärvelase allkirjad.

Odinetsi sõnul on 3000kroonise tasu maksmine linnavolinikele selle eest, et nad kord kuus vaikides tund aega istungil osalevad ja võib-olla vahel ka mõnel komisjoni istungil kohal käivad, vastuolus nii õigluse kui hea tavaga. 'Seda eriti linnas, kus paljud elanikud peavad terve kuu rasket tööd tegema, et sama palju raha teenida,' märkis Odinets.

1996. aastast Kohtla-Järve volikogusse kuuluva Odinetsi sõnul on see teadaolevalt esimene kord, kus volikogus tuleb arutusele linnaelanike algatatud eelnõu. 'On positiivne, et Kohtla-Järvel on palju inimesi, kes ei pelga linnaasjades enda nimel kaasa rääkida. Samas ilmnes allkirjade kogumise ajal, et Keskerakonna pikaaegne ainuvõim Kohtla-Järvel on tekitanud osas inimestes palju kõikvõimalikke hirme. Muu hulgas kardeti näiteks oma allkirja anda seepärast, et linnavõimud võivad selle põhjal koostada musta nimekirja ega maksa neile inimestele lisapensioni või mingeid muid sotsiaaltoetusi,' märkis Odinets.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing